Forumul pasionatilor CFR

Pentru adevaratii pasionati

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Karpaty
Administratori
Administratori

Data de inscriere : 14/11/2014

MesajSubiect: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    Vin Noi 14, 2014 11:56 pm

Aici se vor posta informatii despre aceasta linie .
Sus In jos
Karpaty
Administratori
Administratori

MesajSubiect: Re: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    Dum Noi 16, 2014 2:44 pm

03.10.2010

Zona Gradistea , pod peste Arges .

Vedere din apropierea garii Gradistea spre Buc.

Gradistea

Vedere spre Giurgiu  

Vedere spre Buc.

Linia de pe noul pod nu intra in gara Gradistea , era planificat sa treaca prin spatele acesteia pe un viaduct .

Cateva poze cu noul si vechiul pod asa cum se afla in situatia de azi 03.10.2010

Catre Buc.

Capatul asta mai trebuie umplut si facuta legatura la viaductul prezentat mai sus , celalalt capat este umplut si se poate intra pe pod .

Vedere spre Gradistea

Sus In jos
Karpaty
Administratori
Administratori

MesajSubiect: Re: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    Dum Noi 16, 2014 2:45 pm

Astazi (12.02.2011) pentru ca a fost frumos am zis sa incerc sa ajung la Gradistea si de acolo cu trenu la Giurgiu . Nu stiam daca exista sau nu microbuze din Progresu spre Gradistea dar am plecat , cand ajung la Progresu vad un microbuz pe care scria Bucuresti-Gradistea-Comana , merg spre el deschid usa si ce vad  Shocked  toate locurile ocupate plus in picioare 5 persoane , intreb daca ajunge in Gradistea si cat e biletul (6 lei) zic ok in gandul meu si ma sui asta e . Era ceasul 15 iar microbuzul pleca la 15:30 pana a plecat au mai venit oameni si uite asa a plecat cu 15 persoane in picioare plus toate locurile ocupate  Mad  Mad  Mad  . Dupa 40 de minute de mers in picioare am fost in Gradistea 16:10 , de unde am coborot si pana la gara a trebuit sa merg pe jos cam 1 km . Pe drum apare podul peste Arges in zare  Smile

Cladirea garii vazuta de pe Sosea

Trecerea la nivel

Merg pe sina spre pod

Vedere spre Giurgiu

Ma apropii de pod

Surpriza , bucata de pod cazuta nu mai era si nici cea de pe partea cealalta dispre Bucuresti a ramas doar mijlocul podului ( sa fie oare un gand pentru reparatia podului ???? )

Podul nou

Culeea Giurgiu (pod vechi)

Gata cu podul ma intorc in gara

Vedere spre Giurgiu

Ma gandeam oare de aici se pot lua bilete ? si merg in gara unde Impiegatul e si vanzator de bilete  Smile , iau biletul pana la Giurgiu si ies afara sa astept trenul .

In fata Garii se afla un viaduct ne terminat ce ar urma sa faca legatura cu noul pod , acesta este necesar deoarece noul pod este destul de inalt si panta din gara pana la intrarea spre pod ar fi mult prea mare , deasta e necesar acest viaduct care daca ar fi terminat racordarea la linia curenta ar fi dupa ce se iese din Gradistea in prezent , fapt ce ar insemna ca gara Gradistea in cazul in care se termina podul va fi abandonata .

Cu 4 minute mai devreme trenul apare  dinspre Giurgiu

Comana

Din Comana pana in Mihai Bravu linia este dubla dar nu se mai foloseste , in multe locuri traversele de lemn sunt disparute.Scuzati calitatea pozelor dar trenul chiar avea o viteza considerabila , poate chiar 80-90 . Smile

Vlad Tepes

Mihai Bravu

Vedere spre Giurgiu

Vedere spre Bucuresti

Mihai Bravu - Baneasa Giurgiu linie simpla , viteza la fel destul de buna .

Baneasa Giurgiu , deja se facea noapte .

Baneasa Giurgiu - Daia linie dubla , viteza buna dar cu unele restrictii , mai ales inainte de Daia unde este acea alunecare .

Tabanu

De aici nu am mai facut poze pentru ca era deja noapte .

Daia - Fratesti linie simpla viteza mare cred ca a avut 90 sigur .

Fratesti - Giurgiu Nord linie dubla viteza buna .

Din Giurgiu am venit prin Videle , Asta a fost iesirea mea de astazi 12.02.2011  Smile
Sus In jos
Karpaty
Administratori
Administratori

MesajSubiect: Re: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    Dum Noi 16, 2014 2:49 pm

16.04.2012

Jilava , Spre Bucuresti

Spre Vidra , Giurgiu

Sintesti

Spre Bucuresti

Spre Vidra ; Giurgiu

Vidra , trecerea la nivel

Spre Gradistea ; Giurgiu .

Spre gara Vidra ; Buc.

Gara , se vede ca a fost facuta curatenie , anul trecut era plin de balarii .

Spre Bucuresti

Spre Gradistea ; Giurgiu . Semnalele nu merg , se vede si semnul pentru stop pe linia 1 , banuiesc ca pe linia 1 vor veni trenurile de la Buc. si momentan pana aici .

Sus In jos
Karpaty
Administratori
Administratori

MesajSubiect: Re: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    Dum Noi 16, 2014 2:51 pm

Zona Gradistea si podul peste Arges , se afla in aceeasi stare ca si anul trecut .

Alt an si o alta excursie pe 902 . 06.04.2013

Merg spre gara Gradistea

Spre Bucuresti

Gara

Giurgiu , cap de linie .

Lucrarile de modernizare

Trenul Regio 9325 Gradistea-Giurgiu cu care am ajuns in Giurgiu

Primul Desiro formeaza trenul 9348 cu care am plecat la Videle

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu    

Sus In jos

902 : Bucuresti Nord/Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» News Reporter - Aplicatii
» Taxi Company - Discutii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor CFR :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: MAGISTRALA 900-
Mergi direct la: